Обява Премиум про

DevOps Специалист

Cooolbox е високотехнологична телекомуникационна компания. Изградили сме собствена оптична AON FTTH мрежа, чрез която предоставяме интернет услуги от ново поколение в София, Пловдив и Велико Търново. Търсим мотивирани и талантливи професионалисти, които искат да се присъединят към нашия динамичен екип.

Описание на длъжността:

Като DevOps специалист, Вие ще бъдете част от нашия екип за софтуерно развитие и поддръжка. Вашата роля ще e фокусирана върху системната и софтуерната инфраструктура на компанията. Ще бъдете ключов играч в нашия процес на иновации и оптимизации.

Основни изисквания:

  • Задълбочени познания в *UNIX базирани операционни системи и Linux.
  • Опит в работата с уеб сървъри Apache, Nginx, Lighttpd.
  • Опит в работата с бази данни Mysql, Postgres.
  • Опит в работата с PHP-FPM, FCGI.
  • Познания за Logrotate, ELK, syslog-ng и стандартни решения за логове.
  • Познания във виртуализация и технологии като Proxmox, KVM/QEMU, ESXi.
  • Умения в програмиране с поне два от скриптовите езици - Bash, Python, PHP, Perl.
  • Опит с автоматизации - Ansible, Terraform, Chef/Puppet.
  • Опит с мониторинг системи като Zabbix, Grafana, Nagios.

Допълнителни умения (предимство):

  • Познания прилагане системна сигурност.
  • Познания за Elasticsearch.
  • Познания и опит с S3 storage или алтернативни решения.
  • Основни познания за мрежи, IPTV технологии и OTT.
  • Опит с version control (git) и CI/CD имплементации.

Отговорности:

  • Извършване на тестове на софтуерни компоненти.
  • Разработка и подобряване на инструменти на Bash, Python, Perl.
  • Внедряване на автоматизация и оптимизация на софтуерни решения.
  • Съдействие на другите екипи при проблемни ситуации.

Предлагаме:

  • Интересна и динамична работа на пълен работен ден (понеделник до петък).
  • Конкурентно заплащане, съобразено с вашите умения и опит.
  • Приятна атмосфера в модерен офис.
  • Възможност за професионално развитие и обучение.
  • Работа в мотивиран coool екип от професионалисти.